Porter Robinson and Madeon's Shelter

20. října 2016 v 14:28 | Yuki |  Animace

Some parents just want to give their kids the whole world.
literally

Zdravím!
Nejdříve jsem myslel, že už na téma animace psát články nebudu, ale nakonec myslím, že to občas neuškodí a aby to nevypadalo, že ten blog mám už jen na zabírání domény, mám pro vás docela čerstvé video, které vyšlo před dvěma dny - ať jsme fresh. Nevím, jestli je úplně přesné zasazovat tohle do rubriky 'animací', protože s tím, že je to krátký animovaný film, je to ještě k tomu music video, ale myslím, že to tolik vadit nebude, zvlášť když se na animaci tohoto videa vyřádilo A1- Pictures. Z vlastní zkušenosti doporučuji nejdříve shlédnout to video a až potom si přečíst příběh. Abych vás na to navedl, dokonce jsem se velmi promyšleně rozhodl dát příběh až pod čáru.

Ne že by vás to mohlo zastavit, co parchanti? (ง ͠ ͠° ل͜ °)ง
Zdá se, že můžu začít s vysvětlením příběhu, z mého pohledu na bázi daných informací o celém tomhle videu.
A nebo jste prostě jen přeskočili. Nebo jste ten článek chtěli v plné formě, i když jste nepředbíhali, to dělávám taky.
Příběh se točí okolo sedmnáctileté Rin, která každé ráno vstává ve virtuálním realitě a má tablet, díky kterému může měnit tento virtuální svět podle jejích představ. Nemá nejspíš ani žádné ponětí o tom, kdo je a proč je v tomhle světě a možná právě proto jí uměle vytvořený svět začne promítat její minulost a vzpomínky na život, který žila předtím.
V těchto vzpomínkách se odhaluje, že Rin kdysi žila na planetě Zemi, ale když jí bylo sedm let, svět byl na hranici zániku, díky jiné planetě, která nevyhnutelně mířila k Zemi, aby ji roztřískala zničila.
Čas lidí žijících na Zemi je neskutečně limitován a proto otec malé Rin začne pracovat na projektu, ve kterém se snaží 'duch a vědomí' Rin transportovat do vesmíru, kde by mohla pomocí jeho vyvinutých technologií virtuálně "žít" nadále.
U vzpomínky, kdy nastává den zániku, otec se loučí se svojí dcerou a Rin ve virtuálním světě má zpět všechny své vzpomínky, konstatuje, že bude těžké s těmito vzpomínkami žít nadále, ale zároveň se teď cítí mnohem silnější. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Saskie Saskie | E-mail | Web | 20. října 2016 v 14:34 | Reagovat

No nekeceeej
Kdo to zas něco přidal?
*Až se vzpamatuju, možná ti podám normální koment*

2 Saskie Saskie | E-mail | Web | 20. října 2016 v 15:01 | Reagovat

*Tak jsem tu zas* Hej ta animace, musím říct, je fakt božská. Jako fakt promakaný *w* love it.
A co říct k příběhu, jakože když jsem to video viděla, tak hádám, jsem uhádla všechno (Oh shit Sherlock. Jakože ne že by to bylo těžký nebo tak že), ale tvoje vysvětlení to pomohlo nějak hodit všechno do souvislostí a pěkně si to srovnat. Dík mehn.
12/10 would cry again. (Ne že bych brečela nebo tak, jen mě dostal ten koment u toho videa)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pokud jste se dostali až sem,najděte si chvilku a oceňte netopýry.

jupiter2: Baby Bat