Květen 2015

Animefest 2015

16. května 2015 v 15:52 | Yuki |  Články


Už dny před AF jsem byl nervózní jak vymačkanej citrón,tak nějak chvilkama, nevěděl jsem co přesně čekat- Cosplay jsem měl připravit až na místě,taky jsme se měli setkat s Ayou a všeobecně to bylo takové překvapeníplné,
ale děsně jsem se těšil,přesto,že kvůli tý nervozitě se děly věci, jako třeba že jsem ráno ve čtvrtek ztratil peněženku s pár stovkama a měl hrozný deprese že ji nenajdu, a že je přede mnou AF a já budu mít tak dvacku a budu žebrat o desetikorunu abych si moh koupit placku, který tam byly pomalu levnější než nějakej ten chlebík.
Potom jsem tu pěněženku našel naspodu ve školní tašce a chvilku na ni tak zpomaleně zíral, jako kdyby jsme se šest let neviděli.

V pátek ráno jsem vyrazil na vlak, ve kterém už měla čekat Sas,samozřejmě po ránu jsem hned nastoupil do špatnýho vagónu, z tama mě vyhnali a já naštěstí nastoupil přímo za Saskií,která mě hned upozornila na můj špatný orientační smysl.Pak jsme hráli hru na myšlení si, a hádali různý postavy z rp a nebo nějaký věci,jenže pak nám Kichi napsal,že zaspal.Celkem nás to vyděsilo, protože on bydlí tak daleko, že v tom případě by dojel dost pozdě, o dost pozděj než jsme plánovali.Byli jsme zmatení a řešili jsme, co budeme dělat.Pak napsal, že si jen dělal srandu ... Kichi vážně,celej on.
Saskie neuhodla žebřík, což mi zvedlo sebevědomí.

No pak jsme konečně dojeli do Brna a pomstili jsme se mu tím,že jsme napsali, že nám to ujelo a dojedem tím pádem taky později - On nám to, chudák, sežral QwQ.
Tímto se ještě jednou omlouvám mému milovanému senpaiovi, který vypadal poměrně rozmíchaně, když jsme se pak potkali.Následně jsme bloudili v podchodu a nahoře u vchodu do Tesca, kde jsou drahý záchody za pět korun a já se tam chtěl jen umýt, protože se mi vylilo pití (pshshhh).

Čekali jsme pak před budovou Hlavního nádraží než dojde Aya a ona pak došla, jako epický Akashi.
Ale fakt,byla jsi fabulous.
Takže už jsme byli my 4 pohromadě,my jako civilisti a Akashi jako Akashi,který se samozřejmě hned dostal do vedení naší skupiny, protože je absolutní.Když jsme po nějaké té chvíli strávené cestováním Brnem,dostali na výstaviště,čekali jsme menší frontu (ano,menší,protože jsme tam byli dřív.Tímto se snažím naštvat ty, co museli čekat),během které za náma přišel neznámý týpek,který byl prý známý dostatečně na to, aby se nám mohl podepsat na ruku.((Update:Byl to Kangae,ale já ho neznal.Neznám ho ani teď.))Ostatní tomu unikli, schytal jsem to já,jsem pro všechny asi jednoduchý terč,nebo co.Chci moc poděkovat Aye, za toho Jafara, je sa kjat,hned po příjezdu domů se dostal na mou nástěnku a sleduje mne tu. x3
Po odbavení jsme se rozhodli jít do tělocvičny a pak zajet někam na jídlo, a tak jsme zase cestovali Brněnskou dopravou (A moje nedůvěra k ní od tohoto významného dne ještě vzrostla).
Poznatek číslo jedna: Akashi má tzv Svačinku od maminky.
Dostal jsem nudle s kuřecím masem a bylo to dobré, ale nedokázal jsem to dojíst, jako v podstatě nic, protože se nasytím docela rychle.Omlouvám se Kichimu,který to koupil a Aye, která to musela dojíst (Snad ti to chutnalo, tudíž to nebyla taková oběť).Problém nastal,když jsme v klidu chtěli dojet zpátky,protože všechny tramvaje (šaliny shshs) zešílely a nějak to nebylo pořád možné,začalo pršet, vše nám ujíždělo, Saskii málem sebral mobil zoufalej týpek bez prstů,občasní zmatení otaci,houkání policie.

S deštěm přišel poznatek číslo dvě: Akashi zapomněl doma deštník s Hello Kitty.
Ono nebylo zas tak chytré, se tam moc promenádovat v den stávky, ale we wanted some adventure and that's what we got.Trochu čekací zdlouhavé adventure, ale dá se to počítat. Dostal jsem jahodový nanuk,takže si nemám na co stěžovat.
Když jsme se dostali zpět na výstaviště,už se mi nechtělo zase lézt do tramvají(Protože moje důvěra v ně klesla na 50% z 69%),takže jsme prolézali výstaviště a potom jsme dostali paranoidní strach, že nám v tělocvičně někdo ukradne,sežere,zneuctí naše věci, načež jsme se s Kichim do tělocvičny vrátili,a hledali místo na spaní což už v té době byla docela výzva.Nakonec jsme došli k podezřelým spacákům u žíněnek a přemýšleli jak je odsunout aniž by si toho někdo všiml. Udělali jsme to,jsme démoni.Nějak jsme si tam naskládali náš spací prostor a vrátili se, při čemž během cesty jsme se dozvěděli od random starého cestujícího tramvají, že je pěkné že Kichimu naslouchám, že jsem jeho autistická dcera, a že je krásný jak Kichiho bůh stvořil. Thanks,random stranger. I am really... Pleased.

Nebyli jsme na zahájení, ale Aya a Saskie nám to přetlumočily a já byl zase Řád.Trochu mě to vždy naštve,je to osud.Chaos mi prostě příjde trochu víc cool.Kichi byl samozřejmě zase Chaos.Dělají to naschvál.Doma jsem se podíval na záznam z přenosu a doteď mi kvůli tomu v hlavě hraje "Myslíš sí žé víš něcó o mněě."

Byli jsme na Mýtech ohedně psaní,čekal jsem od toho trochu víc,protože to na mne působilo trochu jako hodina češtiny a nesouhlasil jsem úplně se vším,co bylo na přednášce řečeno,ale nebylo to úplně špatné.
Šli jsme s Kichim na Festdance,takže jsme se pro chvíli rozloučili.
Aya musela domů pěkně brzo,Acatshi by si měl promluvit se svojí maminkou.
Festdance byl fajn,bylo tam hodně čísel, který se mi vážně líbily a pár čísel které mne aspoň pobavily.
Po Festdancu jsem chytil energii a zatahoval jsem Kichiho do neznámých,nebezpečných koutů divočiny (čti Výstaviště),načež on pořád protestoval že musíme najít Saskii, tudíž celé tohle moje svádění vypadalo nějak takto.
Don't,you can't escape my love ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Našli jsme Saskii a vydali se do tělocvičny.V tělocviční koupelně jsme nedobrovolně shlédli hodně polonahých lidí,došli k našim spacákům,zjistili jsme že odsunutí lidé se zase odsunuli nějak jinak,chtěli jsme si povídat, ale orgové pak huláčili že je večerka, tak jsme ulehli.
Nastala šílená noc.A to v tom špatném smyslu slova, protože jim nešlo vypnout světlo a my spali přímo pod ním.Nebyl jsem ušetřen ani Kichiho povídání o jeho lásce k Aominemu.

Brutální světlo odmítalo ustoupit.
Zas takovým osvícencem jsem být nechtěl,řešili jsme to bizarními způsoby (Představte si Kichiho rozvaleného, skoro na spacáku holky co spala vedle, jak má přes oči elegantně potaženou nohavici mých riflí.)Bylo hrozné horko,nešlo nijak pohodlně ulehnout,sadistické světlo mi vypalovalo díru do mozku,předstíral jsem,že spím,abych o tom přesvědčil i sám sebe, což se bohužel nezdařilo.Zase jsem viděl zajímavé scény,jako týpka,co spal na žíněnkách, a zaujatě si láskyplně hladil nohu asi 5 minut, než si všiml, že koukám.Nebráním jejich lásce,mohl pokračovat.Byl jsem tak zoufalý že jsem počítal ovečky,snažil se na nic nemyslet a ležel na břiše hlavou do země. Světlu neunikneš.My dark side is now dead.
Vytahoval jsem Kichimu mobil pokaždé když jsem chtěl vědět kolik je hodin,bylo to úmorné, šílené a já na sebe v duchu řval ať už spím,protože jinak to nezvládnu přežít, ten víkend a vůbec.O půl šesté ráno jsem to už nějak vzdal a pozoroval Kichiho,který se taky důvěrně snažil předtírat hluboký spánek.Závěr: Nespal jsem ani těch dvacet minut za celou noc.
Na druhou stranu to byla výzva.
Poznatek číslo tři, Saskie vypadá nehorázně vtipně,když leží ve spacáku.
Poznatek číslo čtyři, když se co nejvíc snažíte nějak slušně splácat make up na cosplay, co nejvíc vám to nejde.
Chci poděkovat neznámé osobě, co mi půjčila ořezávátko a Saskii co mi sto let držela zrcátko přes ksichtem.Po tom,co jsem to tam plácal a stěžoval si, že to prostě nejde,jsme po chvíli už konečně vylezli v našem Kurokovi a Kagamim a zamířili k výstavišti.Viděl jsem hodně Hetalistů.
Jsou zajímaví.

Později ráno na Výstavišti jsme se setkali s naším Akashim.
Zašli jsme na Soutěžní AMV,což se mi taky hodně líbilo,až na to že si přede mne sedl velký člověk,a já neviděl nic jiného,než bujnou houni jeho vlasů.Člověk po mé pravici se mi smál a ani to nějak moc neskrýval.Oznámil mi,že mi kdyžtak bude říkat,co se zatím v amvíčkách děje.Vtipné bylo,jak se ten velký člověk chtěl pak posunout, ale ukonejšil nás,s laskavostí v hlase,že to neudělá,aby Kichi a spol. viděli.Mě samozřejmě nikdo neviděl.Um,roleplay done right ?
Z těch pár věcí,co jsem zahlédnul natahováním se a kroutěním se,jsem si vydedukoval,že hodně amv bylo buď vtipných,dobře udělaných a nebo prostě byla aspoň fajn hudba.

Celá sobota obsahovala časté prolézání rotundy a obdivování věcí na stáncích,ale když vynechám tohle,šli jsme na promítání Ouranu.Celý Ouran jsem viděl už dřív, datuju to na rok 2012,takže jsem si moc rád připoměl některé dokonalé scénky.Mám pocit,že vybrali hodně dobré,vtipné epizody,a kdyby se během promítání nepřeskočilo na úplně jinej díl, byl bych úplně spokojený.Don't worry Animefest,milujem všechny tvoje malé chyby. (Cute little flaws trochu jinak.)

Při čekání na vpuštění na přednášku Klišé sportovních anime jsme potkali šílenou Ene,která mne shippuje s Kisem.Orgové měli řvací challenge když se snažili ukočírovat skupiny tlačící se vášnivě na zdi i sebe navzájem,u dveří do sálů.Když jsme se dostali na přednášku,ničeho jsem nelitoval,protože byla podle mě naprosto úžasná xDD
Hodně jsem se nasmál a taky si dal předsevzetí pokusit se podívat na Yowamushi Pedal.
Poznatek číslo pět,staré sportovní anime o volejbale je naprosto šílené.
Poznatek číslo šest,je dvakrát tolik šílené s neměckým dabingem.

Upozornění: V této části se mi článek smazal.Po vnitřním dovztekání jsem se rozhodl to dopsat,ale už to není nejspíš tak nadšené jako předtím,jen vás varuji.

Ukořistil jsem pár pěkných placek,plakátů a hodně bubble tea,při kterém jsme s Kichim bojovali o ty jikry naspodu.(A Kichi pije zatraceně rychle, když chce.)
Taky jsme hodně očumovali cosplayery,a hrozně se nám zalíbili Rin a Sousuke z Free,kteří byli fakt kouzelní a Kichi se je styděl poprosit o fotku,což mi přišlo celkem roztomilé.
Co se týče mého prvního cosfailu,radši bych o tom nemluvil,přesto že se schovávám za myšlenku, že každý musí nějak začít.
Ohledně roleplaye,myslím,že tato fotka mluví za vše.Umm.
Yeah,that's just so Kuroko,right?
Takže na závěr musím říct,že neumím pokerface a nikdy ho umět nebudu.Nevadí.
V sobotu později večer se k nám připojil tajemný cizinec,za což jsme všichni rádi,protože se z něj vyklubal další super kámoš,představený jako Akito.Jelikož jsme si s Kichim řekli,že ze soboty na neděli pojedeme nonstop,já chci žít nonstop,rozhodli jsme se toho držet. Follow your dreams.Následovala výprava do tělocvičny,kde jsme si odložili věci,povšimnuli si že jak naschvál už dokázali zhasnout světlo,Akito se s námi rozdělil o jeho jahodové pocky a pak následovala unexpected journey,jelikož v tu dobu zhruba okolo půlnoci (Ale nevěřte mi,nemám ponětí o čase) nám už nic nejelo a tak jsme se vydali k výstavišti pěšky.Hlavou výpravy byla Saskie,kterou jsme nezapomněli přátelsky šikanovat že jde špatně.Řešili jsme jak to,že cosplayer Kanekiho co se před námi zjevil z ničeho nic v momentu zmizel i s jeho kámošema, a docházeli k závěru že je všechny sežral,načež jsme se celou cestu začali bavit hrou,kdy jsme ke všem možným jménům a názvům přidali na začátek "Ž".
Židorima,you are welcome.
Nakonec jsme se na výstaviště dostali,při čemž během čekání na to, až se nám nabídne sál A, se k nám přidal tajemný Eren Jeager.
Pak jsme se konečně přicourali do sálu A,kde polovina zde žijící populace ležela natažená přes židle,na anime na které jsme sem přišli- česky přeloženo jako Sedm zlotřilců z cely 206 (*slow clapping* naisu překlad,mhm) jinak originálně zvané Rainbow:Nisha Rokubou no Shichinin.K tomuto anime musím říct jedno,absolutně jsem nelitoval té štreky,které jsme se díky němu zůčastnili, protože kromě toho,že ta cesta byla fajn,tohle anime podle mě stálo za to.První co mě hned upoutalo, byl skvělý opening,i trochu mírnější ale podle mě krásný ending.Kichi usnul během druhé epizody,což tajemný Eren komentoval slovy "Odpadlík."
Eren byl v roli.
Nehorázně se mi líbil charakter Sakuragiho,nehorázně mi postav bylo furt líto,a nehorázně se mi chtělo zabít tzv Chlápka co má místo rtů slimáka (Kichi,který se pak během druhé epizody zase probudil,a jeho popis postav,se hodí).Někdy plánuju tohle anime dodívat,protože mě vážně poměrně chytlo.It's a masterpiece.
Poznatek číslo sedm,Rainbow se mi dokázalo líbit i přes to,že téměř všichni přišli o vlasy.
Po shlédnutí šesti dílů,jsme se odebrali na další peší tůru zpět do tělocvičny,zase v čele se Saskií kterou jsme opět vesele komandovali.Eren byl opět v roli,protože letěl Brnem jako by si trénoval nálety na titány,a já se taky snažil trochu běhat,protože tou dobou už byla vážně celkem zima.

V tělocvičně jsme se předělali do civilu,nechali Akita zestárnout o třicet let zatímco na nás čekal,někde ztratili tajemného Erena a Saskie zalehla do svého vtipného housenko-spacáku.Následně jsme my tři zase podnikli pěší/plazící se tůru zpátky na Výstaviště za svitu slunce,které nás přišlo sledovat.Ale dost nenápadně sledovat,protože byla furt celkem zima a mračno.Docourali jsme se na výstaviště a já u byl na pokraji svých sil,tudíž jsme zalezli do sálu A,kde promítali záznamy z přednášek,a já ulehl na Kichiho a židle.
Následně si vybavuju jen Kichiho smích a občasné útržky z přednášky
"Yaoi" "Uke" Znásilnění"

Probudil mě až AMV budíček.
Pokud jste se dostali až sem,najděte si chvilku a oceňte netopýry.

jupiter2: Baby Bat